Fundusze Europejskie
Rzeczpospolita Polska
PARP
Unia Europejska

Aktualności

Secrets of science magazine 01/2022

16.03.2022
Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym numerem czasopisma branżowego Secrets of science nr 01/2022.
Czytaj więcej

Aparatura Shimadzu na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie

14.03.2022
Zapraszamy do obejrzenia relacji z naszej ostatniej wizyty w Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, gdzie Wydział Chemii obchodzi jubileusz 40-lecia. Prezentujemy m.in. niezwykle ciekawą i unikalną konfigurację aparatury naukowej łączącą techniki nadkrytyczne ekstrakcji i chromatografii z wysokorozdzielczym spektrometrem HRAM, DDA/DIA-MS/MS Shimadzu.

Czytaj więcej

VI Akademia Chemii Analitycznej

07.03.2022
Ruszyły zapisy na VI Akademię Chemii Analitycznej! ...
Czytaj więcej

Biotage TurboVap 96 Dual już w sprzedaży

16.02.2022
Seria urządzeń do odparowywania TurboVap jest uznanym liderem na rynku światowym. Teraz, wraz z wprowadzeniem nowego urządzenia TurboVap 96 Dual, Biotage rozszerza serię urządzeń i na nowo, bardziej efektywniej rozwiązuje zagadnienia odparowania.

Nasz nowy model z serii TurboVap zapewnia możliwości dwóch pojedynczych odparowywaczy w tej samej małej obudowie. Pozwala na ogrzewanie z górny i z dołu dla bardziej efektywnego odparowania, TurboVap 96 Dual został zaprojektowany w celu oszczędzania i dokładnego kontrolowania zużycia gazu oraz wspierania różnych cykli pracy z możliwością stosowania płytek 24, 48 i 96-dołkowych.
Czytaj więcej

Techniki HPLC z detekcją UV-VIS lub FLD

03.02.2022
Do najczęściej wykorzystywanych technik oznaczania aminokwasów zaliczane są techniki HPLC z detekcją UV-VIS lub FLD. Przygotowanie próbki do tych technik jest długotrwałe i wymagające m.in. przeprowadzenia derywatyzacji przed kolumną lub za kolumną.
Czytaj więcej

Zapraszamy do obejrzenia filmu z Akademii Chemii Analitycznej 2021

24.01.2022
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu z V edycji Akademii Chemii Analitycznej, która odbyła się w dniach 19-22 września 2021 w Jachrance w Hotelu Warszawianka.

Spotkanie odbyło się pod hasłem: "Spektrometria mas w chromatografii cieczowej – praktyczne zastosowania."
Czytaj więcej

Wagi Shimadzu z technologią UniBloc

29.12.2021
Czy wiesz, że Shimadzu produkuje wagi analityczne od ponad 100 lat?
Nie próbuj tego ze swoją wagą, ale zachęcamy Cię do obejrzenia nietypowego testu, jaki przeprowadziliśmy na najbardziej stabilnych i wytrzymałych wagach na świecie, wykorzystujących technologię UniBloc.
Wielu w Polsce już ją ma, a Ty?
Czytaj więcej

Shimadzu z kolejną nagrodą za Innowacyjność 2021 od edytorów The Analytical Scientist.

28.12.2021
W The Analytical Scientist nagrodzono DPiMS QT firmy Shimadzu. Nagrody przyznano dla producentów najlepszych technologii wydanych w ostatnim roku, które mogą mieć znaczący wpływ na postępy w analityce chemicznej.
Czytaj więcej

Przewodnik do przygotowania próbek

08.11.2021
W procesie analitycznym z zastosowaniem najbardziej wyrafinowanych technik instrumentalnych wciąż kluczowy pozostaje etap przygotowania próbek.
To ten etap decyduje o możliwości przeprowadzenia dalszej analizy, czy o generowanych błędach.
Czytaj więcej

Preparatywna technika HPLC

03.11.2021
Preparatywna technika HPLC jest coraz częściej stosowana w wielu obszarach nauki i przemysłu do wydzielania i oczyszczania substancji. Obecnie dostępna automatyzacja, mnogość rodzajów detekcji oraz trybów zbierania frakcji pozwala na poszukiwanie i wybór idealnej konfiguracji sprzętowo-software-owej.
Czytaj więcej

Skieruj moc spektrometru na zbieranie danych, a nie na stabilizację i przełączanie między trybami pomiarowymi.

08.10.2021
Frma Shimadzu opracowała nową technologię ultraszybkiej spektrometrii mas (UFMS). Umożliwia ona zminimalizowanie czasu stabilizacji i przełączania polaryzacji, a jednocześnie zapewnia wydłużenie czasu koniecznego do akwizycji danych.
Czytaj więcej

Analiza aminokwasów w żywności z automatyczną derywatyzacją przedkolumnową on-line metodą HPLC Shimadzu

23.09.2021
Odżywianie ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie, dlatego też każdy stara się być świadomym konsumentem. Nie bez przyczyny wyrabiamy sobie nawyk sprawdzania etykiet i składu kupowanych produktów.
Czytaj więcej

XXV Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL

22.09.2021
Z dumą informujemy, że firma SHIM-POL dostała wyróżnienie za kompleksową maszynę wytrzymałościową Shimadzu EZ-LX oraz za EDX-7000P/EDX-8000P/EDX-8100.
Czytaj więcej

Wagosuszarka do produktów konopnych

13.09.2021
Wilgoć może mieć bardzo negatywny wpływ na jakość przechowywanych produktów konopnych. Suszone konopie zazwyczaj zawierają 10-12% wilgoci. Produkty o wyższej wilgotności są podatne na wzrost pleśni. Zawartość wilgoci w różnych próbkach konopi może być mierzona przy użyciu wag Shimadzu MOC63u (i MOC-120H).....
Czytaj więcej

Jednoczesna analiza 10 sacharydów i słodzików w napojach metodą UHPLC z detekcją ELSD

01.09.2021
Najnowszej generacji system Nexera LC-40 Shimadzu umożliwia pracę z bardzo stabilnym detektorem RID-20 wyposażonym w podwójne termostatowanie.
Czytaj więcej

Jak sądzisz ile może trwać wymiana źródeł z ESI na DPiMS QT?

31.08.2021
To czynność banalnie prosta i zajmująca jedynie 15 sekund!

Tak prosta i szybka zmiana konfiguracji systemu Q-TOF umożliwia ponadto całkowitą zmianę myślenia o dotychczas prowadzonych eksperymentach.
Czytaj więcej

Nowa dyrektywa ws. wody przeznaczonej do spożycia

27.08.2021
Shimadzu i Biotage wychodzą naprzeciw nowym wymaganiom stawianym wodociągom. Nowa dyrektywa ws. wody przeznaczonej do spożycia powoli wchodzi w życie, a do 2022 r. ...
Czytaj więcej

Wytrzymałościowa ocena tkanin włókienniczych

11.08.2021
W celu zapewnienia odpowiedniego poziomu jakości, wyroby tkane muszą być poddawane szczegółowej ocenie wytrzymałościowej.
Czytaj więcej

LC Guide Booklet – Przewodnik w sytuacjach problematycznych

02.08.2021
Niezależnie od tego czy jesteśmy początkującymi chromatografistami, czy może już zjedliśmy zęby w tej branży, sytuacje problematyczne w chromatografii mają prawo się pojawiać i najczęściej należą do tych stresujących. Dlatego warto mieć zawsze pod ręką przewodnik Shimadzu dający odpowiedź na to co jest przyczyną...
Czytaj więcej