Fundusze Europejskie
Rzeczpospolita Polska
PARP
Unia Europejska

Aktualności

„Smart Flow Control”, czyli jak w prosty sposób ochronić kolumnę UHPLC…

25.01.2021
Inteligentny tryb rozruchu chromatografu  zapewnia ochronę drogich kolumn analitycznych i gwarantuje uzyskanie dokładnych, wiarygodnych wyników. Ta funkcja ma kluczowe ...
Czytaj więcej

Najnowszy przewodnik po technikach analitycznych w badaniu żywności

15.01.2021
Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym przewodnikiem po technikach analitycznych w badaniu żywności.
Czytaj więcej

Sekwencjonowanie białek możliwe nawet bez baz danych

07.01.2021
Sekwencjonowanie białek i peptydów z użyciem techniki MS/MS jest dla Ciebie trudne? Roczna kwalifikacja IQ/OQ systemu HRMS jest zbyt droga? Twoje aktualne oprogramowanie nie spełnia wytycznych FDA 21 CFR cz.11 ? Jeśli choć na jedno z powyższych pytań odpowiadasz twierdząco, to PPSQ Shimadzu jest rozwiązaniem dla Ciebie.
Czytaj więcej

Nowa metoda kontroli jakości bibliotek NGS i analizy DNA/RNA

04.01.2021
W ostatnich latach stale rośnie liczba nowych bibliotek NGS. W tej sytuacji pojawia się konieczność kontroli jakości (QC) tych bibliotek. Szczególnie dobrą alternatywą dla konwencjonalnych metod z zastosowaniem qPCR, czy Bioanalyzera firmy Agilent jest w pełni automatyczny aparat do elektroforezy czipowej MCE-202 MultiNA firmy Shimadzu.
Czytaj więcej

Nagrody za innowacje 2020 roku.

11.12.2020
Mikroskop iMScope QT Shimadzu wyróżniony w kategorii najbardziej imponujących technologii analitycznych ostatnich 12 miesięcy.
Czytaj więcej

Synteza organiczna - produkty dedykowane do każdego z etapów syntezy

10.12.2020
Firma Biotage opracowała narzędzia dla każdego z etapów syntezy organicznej, uwzględniające cały tok pracy. Ten dedykowany pakiet produktów znacząco rozszerza zakres możliwości, efektywnie przyspieszając i ułatwiając pracę podczas odkrywania nowych molekuł o innowacyjnych właściwościach.
Czytaj więcej

50-lecie innowacji w dziedzinie spektrometrii mas (1970-2020)

20.11.2020
W 2020 roku mija 50 lat od wprowadzenia na rynek pierwszego spektrometru mas – model LKB-9000 firmy Shimadzu, której Shim-Pol jest przedstawicielem. Przez minione pół ...
Czytaj więcej

The Cannabis Scientist Innovation Awards 2020

19.11.2020
Firma Shimadzu, otrzymała nagrodę Innovation Awards 2020 przyznawaną przez stowarzysznie the Cannabis Scientist. Wyróżniony został anailzator konopii w kategorii innowacyjne rozwiązania we wszystkich obszarach nauki o konopiach.
Czytaj więcej

Jesień w Kioto

16.11.2020
Na przełomie listopada i grudnia Japończycy tłumnie zdążają do Kioto by podziwiać momiji, czyli czerwone liście klonu. Zwyczaj ten zwany jest często momijigari, a „sezon klonowy” określany jest mianem „kōyō”.
Czytaj więcej

Analiza cukrów w piwie

14.10.2020
Dzięki najnowszej generacji analizatorowi cukrów firmy Shimadzu możliwa jest szybka i prosta analiza cukrów w piwie. System zapewnia możliwość przeprowadzania analizy izokratycznej lub gradientowej, zapewnia najwyższą czułość, najszybszy autosampler na rynku oraz prostą obsługę – wbudowany dotykowy ekran.
Czytaj więcej

Dotacja na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 dla SHIM-POL

24.09.2020
Dotacja na kapitał obrotowy dla "SHIM-POL A.M.BORZYMOWSKI" E.BORZYMOWSKA-RESZKA, A.RESZKA SPÓŁKA JAWNA
Projekt dotyczy wsparcia przedsiębiorcy w zakresie zapewnienia płynności finansowej oraz wsparcia bieżącej działalności w związku z trudnościami finansowymi, które wystąpiły u przedsiębiorcy wskutek epidemii COVID-19. Pomoc finansowa udzielana na podstawie programu nr SA.57015 (2020/N).
Czytaj więcej

Shimadzu News 02/2020

16.09.2020
Zapraszamy do przeczytania Shimadzu News 02/2020
W tym numerze poruszamy następujące zagadnienia...
Czytaj więcej

Rozciąganie metali. Kontrola testu stałą prędkością odkształcania zgodnie z normą ISO 6892-1:2019

02.09.2020
Próba rozciągania materiału metalicznego z wykorzystaniem trybu kontroli prędkością odkształcenia wraz z ekstensometrem automatycznym.

Czytaj więcej

Nowy MPM-40 Shimadzu – monitor zawartości faz ruchomych UHPLC w butlach o różnej objętości

24.08.2020
Współcześnie systemy UHPLC znajdują powszechne zastosowanie, zwykle w środowisku w którym Użytkownik wykazuje się dużą zajętością. Shimadzu proponuje w tej sytuacji automatyczny monitor zawartości faz ruchomych w butlach o różnej objętości. System składa się z kontrolera, który może zintegrować dwie tace na eluenty – każda nawet po 8 butli, oraz dedykowanych uchwytów i nowoczesnej aplikacji na smartfon.
Czytaj więcej

ROXY Exceed nowa generacja potencjostatu

14.08.2020
ROXY Exceed jest alternatywą i znaczącym uzupełnieniem konwencjonalnych technik, które przyspiesza uzyskanie wysokiej jakości wyników w znacząco krótszym czasie.
Czytaj więcej

Strategia badań biomarkerów

03.08.2020
Od ponad 140 lat japońska firma Shimadzu Corporation z Kioto, podtrzymuje pionierskiego ducha naszych założycieli. Shimadzu ma ponad 100 letnie doświadczenie w branży medycznej, ...
Czytaj więcej

Współpraca Shimadzu z farmacją

26.06.2020
Shimadzu i Enabling Technologies Consortium skupiające w sobie jedne z największych i najbardziej znanych firm farmaceutycznych na świecie, połączyły siły by stworzyć najlepszy na rynku semi-preparatywny chromatograf nadkrytyczny PREP-SFC, jakim jest Nexera UC Shimadzu. W obszarze chemii medycznej jest to obecnie najbardziej poszukiwane narzędzie badawcze.
Czytaj więcej

Kompleksowe rozwiązania w analizie żywności i materiałów opakowaniowych

19.06.2020
Bezpieczeństwo żywności, zagadnienia migracji, certyfikowanie żywności oraz standaryzacja materiałów opakowaniowych do żywności to najbardziej gorące tematy ostatnich lat. Shimadzu zapewnia pełną gamę sprawdzonych narzędzi pozwalających zmierzyć się z wszystkimi wymienionymi zagadnieniami.
Poprzez pełne wsparcie naszych Klientów rozumiemy: światowej klasy urządzenia Shimadzu, intuicyjne oprogramowanie, akcesoria, gotowe metody i doświadczony serwis
Czytaj więcej

LCMS-8060NX

03.06.2020
Nowo opracowane źródło ESI z elektrodami ogniskującymi efektywniej wprowadza jony do spektrometru mas, jednocześnie usuwając zanieczyszczenia i jony obojętne w celu zmniejszenia szumu i zapewnienia stabilniejszych pomiarów. Ponadto, ulepszona konstrukcja ogrzewania źródła sprzyja optymalnej jonizacji szerokiej gamy związków przy domyślnych ustawieniach (opatentowana technologia).
Czytaj więcej

Analiza węglowodorów aromatycznych w paliwach z zastosowaniem układu HPLC-RID

27.05.2020
Zapraszamy do wzięcia udziału w webinarium "Analiza węglowodorów aromatycznych w paliwach z zastosowaniem układu HPLC-RI. ASTM D6379 i D6591 jako zamienniki normy ASTM D1319"
Czytaj więcej