Aktualności

Firma Shim-Pol od lat wspiera polską naukę oraz dydaktykę zwłaszcza w obszarze chemii i analityki.

15.10.2020
Firma Shim-Pol od lat wspiera polską naukę oraz dydaktykę zwłaszcza w obszarze chemii i analityki.
W ostatnim czasie wsparliśmy wydanie najważniejszych podręczników akademickich dla nauk przyrodniczych.
Czytaj więcej

Shimadzu News 02/2020

16.09.2020
Zapraszamy do przeczytania Shimadzu News 02/2020
W tym numerze poruszamy następujące zagadnienia...
Czytaj więcej

Jesienna promocja na kolumny i akcesoria

15.09.2020
Skorzystaj z naszej jesiennej promocji i odbierz kubek termiczny! ...
Czytaj więcej

Rozciąganie metali. Kontrola testu stałą prędkością odkształcania zgodnie z normą ISO 6892-1:2019

02.09.2020
Próba rozciągania materiału metalicznego z wykorzystaniem trybu kontroli prędkością odkształcenia wraz z ekstensometrem automatycznym.

Czytaj więcej

Nowy MPM-40 Shimadzu – monitor zawartości faz ruchomych UHPLC w butlach o różnej objętości

24.08.2020
Współcześnie systemy UHPLC znajdują powszechne zastosowanie, zwykle w środowisku w którym Użytkownik wykazuje się dużą zajętością. Shimadzu proponuje w tej sytuacji automatyczny monitor zawartości faz ruchomych w butlach o różnej objętości. System składa się z kontrolera, który może zintegrować dwie tace na eluenty – każda nawet po 8 butli, oraz dedykowanych uchwytów i nowoczesnej aplikacji na smartfon.
Czytaj więcej

ROXY Exceed nowa generacja potencjostatu

14.08.2020
ROXY Exceed jest alternatywą i znaczącym uzupełnieniem konwencjonalnych technik, które przyspiesza uzyskanie wysokiej jakości wyników w znacząco krótszym czasie.
Czytaj więcej

Strategia badań biomarkerów

03.08.2020
Od ponad 140 lat japońska firma Shimadzu Corporation z Kioto, podtrzymuje pionierskiego ducha naszych założycieli. Shimadzu ma ponad 100 letnie doświadczenie w branży medycznej, ...
Czytaj więcej

Współpraca Shimadzu z farmacją

26.06.2020
Shimadzu i Enabling Technologies Consortium skupiające w sobie jedne z największych i najbardziej znanych firm farmaceutycznych na świecie, połączyły siły by stworzyć najlepszy na rynku semi-preparatywny chromatograf nadkrytyczny PREP-SFC, jakim jest Nexera UC Shimadzu. W obszarze chemii medycznej jest to obecnie najbardziej poszukiwane narzędzie badawcze.
Czytaj więcej

Kompleksowe rozwiązania w analizie żywności i materiałów opakowaniowych

19.06.2020
Bezpieczeństwo żywności, zagadnienia migracji, certyfikowanie żywności oraz standaryzacja materiałów opakowaniowych do żywności to najbardziej gorące tematy ostatnich lat. Shimadzu zapewnia pełną gamę sprawdzonych narzędzi pozwalających zmierzyć się z wszystkimi wymienionymi zagadnieniami.
Poprzez pełne wsparcie naszych Klientów rozumiemy: światowej klasy urządzenia Shimadzu, intuicyjne oprogramowanie, akcesoria, gotowe metody i doświadczony serwis
Czytaj więcej

LCMS-8060NX

03.06.2020
Nowo opracowane źródło ESI z elektrodami ogniskującymi efektywniej wprowadza jony do spektrometru mas, jednocześnie usuwając zanieczyszczenia i jony obojętne w celu zmniejszenia szumu i zapewnienia stabilniejszych pomiarów. Ponadto, ulepszona konstrukcja ogrzewania źródła sprzyja optymalnej jonizacji szerokiej gamy związków przy domyślnych ustawieniach (opatentowana technologia).
Czytaj więcej

Analiza węglowodorów aromatycznych w paliwach z zastosowaniem układu HPLC-RID

27.05.2020
Zapraszamy do wzięcia udziału w webinarium "Analiza węglowodorów aromatycznych w paliwach z zastosowaniem układu HPLC-RI. ASTM D6379 i D6591 jako zamienniki normy ASTM D1319"
Czytaj więcej

Webinarium - Materiały przeznaczone do kontaktu z żywnością (FCM)

26.05.2020
Zapraszamy do wzięcia udziału w webinarium poświęconemu materiałom przeznaczonym do kontaktu z żywnością (FCM).
Czytaj więcej

Webinarium - Analiza proteomiczna

25.05.2020
Zapraszamy do wzięcia udziału w webinarium "Analiza proteomiczna z wykorzystaniem miniaturowego spektrometru mas ze źródłem MALDI oraz cyfrową pułapką jonową DIT​".
Czytaj więcej

Jak bezpieczna jest Twoja maseczka? Chcesz się dowiedzieć? Użyj HS-GC Shimadzu

19.05.2020
Obecnie obowiązkowym stało się w Polsce noszenie maseczek ochronnych jako zabezpieczenie przez zarażeniem koronawirusem. Maseczki najczęściej są sterylizowane tlenkiem etylenu ...
Czytaj więcej

50-lecie innowacji w dziedzinie spektrometrii mas (1970-2020)

19.04.2020
W 2020 roku mija 50 lat od wprowadzenia na rynek pierwszego spektrometru mas – model LKB-9000 firmy Shimadzu, której Shim-Pol jest przedstawicielem. Przez minione pół ...
Czytaj więcej

Oznaczanie nitrozoamin w API i produktach farmaceutycznych

15.04.2020
Firma „Shim-Pol A.M. Borzymowski” zapewnia pełne portfolio aparaturowe, pakiety gotowych metod oraz wsparcie aplikacyjne w zakresie oznaczania nitrozoamin w API oraz produktach farmaceutycznych.
Czytaj więcej

Nowa seria maszyn wytrzymałościowych Shimadzu AGX-V - NOWOŚĆ

20.11.2019
Inteligentna maszyna wytrzymałościowa AGX-V jest następcą serii AG-X plus, która odniosła sukces na całym świecie. ...
Czytaj więcej

LCMS-9030 wysokorozdzielczy spektrometr mas QqTOF

LCMS-9030 (Q-TOF) Spektrometr mas kwadrupolowego czasu lotu integrujący najszybszą i najbardziej czułą technologię kwadrupoli na świecie z architekturą TOF. ...
Czytaj więcej

iF DESIGN AWARD 2019 dla Q-TOF LCMS-9030

Spektrometr LCMS-9030 wygrał w kategorii Przemysł/Narzędzia. W ciągu ostatnich siedmiu lat urządzenia Shimadzu zostały wyróżnione nagrodą iF DESIGN AWARD, aż trzykrotnie.
Czytaj więcej

Przemysł kannabinoidowy i konopny

Shim-Pol jest jedyną firmą na polskim rynku, która oferuje pełne portfolio analityczne dla przemysłu kannabinoidowego i konopnego.
Czytaj więcej