Fundusze Europejskie
Rzeczpospolita Polska
PARP
Unia Europejska

Aktualności

Skieruj moc spektrometru na zbieranie danych, a nie na stabilizację i przełączanie między trybami pomiarowymi.

08.10.2021
Frma Shimadzu opracowała nową technologię ultraszybkiej spektrometrii mas (UFMS). Umożliwia ona zminimalizowanie czasu stabilizacji i przełączania polaryzacji, a jednocześnie zapewnia wydłużenie czasu koniecznego do akwizycji danych.
Czytaj więcej

Jesienna promocja na kolumny i akcesoria

07.10.2021
Skorzystaj z naszej jesiennej promocji i odbierz pluszowego liska! ...
Czytaj więcej

Analiza aminokwasów w żywności z automatyczną derywatyzacją przedkolumnową on-line metodą HPLC Shimadzu

23.09.2021
Odżywianie ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie, dlatego też każdy stara się być świadomym konsumentem. Nie bez przyczyny wyrabiamy sobie nawyk sprawdzania etykiet i składu kupowanych produktów.
Czytaj więcej

XXV Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL

22.09.2021
Z dumą informujemy, że firma SHIM-POL dostała wyróżnienie za kompleksową maszynę wytrzymałościową Shimadzu EZ-LX oraz za EDX-7000P/EDX-8000P/EDX-8100.
Czytaj więcej

Wagosuszarka do produktów konopnych

13.09.2021
Wilgoć może mieć bardzo negatywny wpływ na jakość przechowywanych produktów konopnych. Suszone konopie zazwyczaj zawierają 10-12% wilgoci. Produkty o wyższej wilgotności są podatne na wzrost pleśni. Zawartość wilgoci w różnych próbkach konopi może być mierzona przy użyciu wag Shimadzu MOC63u (i MOC-120H).....
Czytaj więcej

Jednoczesna analiza 10 sacharydów i słodzików w napojach metodą UHPLC z detekcją ELSD

01.09.2021
Najnowszej generacji system Nexera LC-40 Shimadzu umożliwia pracę z bardzo stabilnym detektorem RID-20 wyposażonym w podwójne termostatowanie.
Czytaj więcej

Jak sądzisz ile może trwać wymiana źródeł z ESI na DPiMS QT?

31.08.2021
To czynność banalnie prosta i zajmująca jedynie 15 sekund!

Tak prosta i szybka zmiana konfiguracji systemu Q-TOF umożliwia ponadto całkowitą zmianę myślenia o dotychczas prowadzonych eksperymentach.
Czytaj więcej

Nowa dyrektywa ws. wody przeznaczonej do spożycia

27.08.2021
Shimadzu i Biotage wychodzą naprzeciw nowym wymaganiom stawianym wodociągom. Nowa dyrektywa ws. wody przeznaczonej do spożycia powoli wchodzi w życie, a do 2022 r. ...
Czytaj więcej

Wytrzymałościowa ocena tkanin włókienniczych

11.08.2021
W celu zapewnienia odpowiedniego poziomu jakości, wyroby tkane muszą być poddawane szczegółowej ocenie wytrzymałościowej.
Czytaj więcej

LC Guide Booklet – Przewodnik w sytuacjach problematycznych

02.08.2021
Niezależnie od tego czy jesteśmy początkującymi chromatografistami, czy może już zjedliśmy zęby w tej branży, sytuacje problematyczne w chromatografii mają prawo się pojawiać i najczęściej należą do tych stresujących. Dlatego warto mieć zawsze pod ręką przewodnik Shimadzu dający odpowiedź na to co jest przyczyną...
Czytaj więcej

Nowa odsłona podajnika HS-20 NX

14.07.2021
Podajnik HS-20, opracowany jako najlepsze rozwiązanie do analizy składników lotnych, został ulepszony i wprowadzony jako seria NX. Doskonała wydajność podstawowa i przyjazna dla użytkownika konstrukcja zapewniają potężne rozwiązanie dla osób pracujących zarówno w laboratoriach badawczych, jak i kontroli jakości.
Czytaj więcej

Webinarium "MNIEJ ZNACZY WIĘCEJ Ekstrakcja metodą mikroelucji dla wysokowydajnych analiz bioanalitycznych"

07.06.2021
Zapraszamy do udziału w bezpłatnym szkoleniu on-line, które będzie poruszało tematykę ekstrakcji metodą mikroelucji dla wysokowydajnych analiz bioanalitycznych.
Czytaj więcej

V Akademia Chemii Analitycznej

06.06.2021
W imieniu wszystkich organizatorów zapraszamy Państwa na piąte spotkanie w ramach cyklu „Akademia Chemii Analitycznej”.
Czytaj więcej

Webinarium „Trendy i rozwiązania dotyczące integralności danych w HPLC”

29.05.2021
Zapraszamy do zapoznania się z webinarium, które przedstawia trendy i rozwiązania dotyczące integralności danych w HPLC.
Czytaj więcej

Webinarium "Wprowadzenie do HPLC"

28.05.2021
Chcesz się dowiedzieć na czym polega chromatografia? Ten webinar jest dla Ciebie. Można go zobaczyć tutaj...
Czytaj więcej

Zapraszamy do obejrzenia filmu zrealizowanego podczas naszej wizyty w jednym z Zespołów Wydziału Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego.

19.05.2021
Dla firm takich jak nasza, największą satysfakcję przynosi owocna współpraca z partnerami i zastosowanie oferowanej aparatury w projektach o międzynarodowym znaczeniu. Cieszą doskonałe wyniki polskich naukowców opublikowane w renomowanych czasopismach.
Czytaj więcej

Pełne wsparcie Shimadzu w analizie węglowodorów

10.05.2021
Zapraszamy do obejrzenia najnowszego filmu prezentującego rozwiązania Shimadzu w zakresie technik TOC, GC (FID, ECD, TCD, BID), jak również GCMS, GPC, HPLC, AAS, ICP, FTIR i innych.
Czytaj więcej

Red Dot Design Award 2021 dla MALDImini-1 oraz iMScope QT

14.04.2021
Nagroda Red Dot Design Award 2021 „Best of the Best” dla spektrometru masowego MALDImini-1 Shimadzu oraz „Red Dot Award” dla iMScope QT.
Czytaj więcej

Wyjątkowy zestaw do parzenia japońskiej herbaty do każdego zakupionego sprzętu w 2021 r.

01.04.2021
Z okazji 35 lecia firmy Shim-Pol zachęcamy do zakupu urządzeń i akcesoriów z obszaru chromatografii, spektroskopii, optyki, spektrometrii mas, bioanalizatorów, zaawansowanych analizatorów powierzchni, ale również maszyn wytrzymałościowych i zmęczeniowych.
Czytaj więcej

AOC-30 automatyczny podajnik próbek

26.03.2021
Nowy, wysokiej klasy, automatyczny podajnik próbek AOC-30, dedykowany do chromatografów GC-2030 Nexis, zwiększa wydajność przeprowadzanych analiz. Jest wyposażony w tacę na 30 fiolek o pojemności 2 ml i 4 fiolki o pojemności 4 ml na rozpuszczalniki do płukania strzykawki.
Czytaj więcej