Fundusze Europejskie
Rzeczpospolita Polska
PARP
Unia Europejska

Aktualności

Nowa odsłona podajnika HS-20 NX

14.07.2021
Podajnik HS-20, opracowany jako najlepsze rozwiązanie do analizy składników lotnych, został ulepszony i wprowadzony jako seria NX. Doskonała wydajność podstawowa i przyjazna dla użytkownika konstrukcja zapewniają potężne rozwiązanie dla osób pracujących zarówno w laboratoriach badawczych, jak i kontroli jakości.
Czytaj więcej

Zachęcamy do zakupu wybranych publikacji z 10% rabatem

13.07.2021
Firma Shim-Pol od lat wspiera polską naukę oraz dydaktykę zwłaszcza w obszarze chemii i analityki. W ostatnim czasie wsparliśmy wydanie najważniejszych ...
Czytaj więcej

Webinarium "MNIEJ ZNACZY WIĘCEJ Ekstrakcja metodą mikroelucji dla wysokowydajnych analiz bioanalitycznych"

07.06.2021
Zapraszamy do udziału w bezpłatnym szkoleniu on-line, które będzie poruszało tematykę ekstrakcji metodą mikroelucji dla wysokowydajnych analiz bioanalitycznych.
Czytaj więcej

V Akademia Chemii Analitycznej

06.06.2021
W imieniu wszystkich organizatorów zapraszamy Państwa na piąte spotkanie w ramach cyklu „Akademia Chemii Analitycznej”.
Czytaj więcej

Webinarium „Trendy i rozwiązania dotyczące integralności danych w HPLC”

29.05.2021
Zapraszamy do zapoznania się z webinarium, które przedstawia trendy i rozwiązania dotyczące integralności danych w HPLC.
Czytaj więcej

Webinarium "Wprowadzenie do HPLC"

28.05.2021
Chcesz się dowiedzieć na czym polega chromatografia? Ten webinar jest dla Ciebie. Można go zobaczyć tutaj...
Czytaj więcej

Zapraszamy do obejrzenia filmu zrealizowanego podczas naszej wizyty w jednym z Zespołów Wydziału Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego.

19.05.2021
Dla firm takich jak nasza, największą satysfakcję przynosi owocna współpraca z partnerami i zastosowanie oferowanej aparatury w projektach o międzynarodowym znaczeniu. Cieszą doskonałe wyniki polskich naukowców opublikowane w renomowanych czasopismach.
Czytaj więcej

Pełne wsparcie Shimadzu w analizie węglowodorów

10.05.2021
Zapraszamy do obejrzenia najnowszego filmu prezentującego rozwiązania Shimadzu w zakresie technik TOC, GC (FID, ECD, TCD, BID), jak również GCMS, GPC, HPLC, AAS, ICP, FTIR i innych.
Czytaj więcej

Red Dot Design Award 2021 dla MALDImini-1 oraz iMScope QT

14.04.2021
Nagroda Red Dot Design Award 2021 „Best of the Best” dla spektrometru masowego MALDImini-1 Shimadzu oraz „Red Dot Award” dla iMScope QT.
Czytaj więcej

Wyjątkowy zestaw do parzenia japońskiej herbaty do każdego zakupionego sprzętu w 2021 r.

01.04.2021
Z okazji 35 lecia firmy Shim-Pol zachęcamy do zakupu urządzeń i akcesoriów z obszaru chromatografii, spektroskopii, optyki, spektrometrii mas, bioanalizatorów, zaawansowanych analizatorów powierzchni, ale również maszyn wytrzymałościowych i zmęczeniowych.
Czytaj więcej

AOC-30 automatyczny podajnik próbek

26.03.2021
Nowy, wysokiej klasy, automatyczny podajnik próbek AOC-30, dedykowany do chromatografów GC-2030 Nexis, zwiększa wydajność przeprowadzanych analiz. Jest wyposażony w tacę na 30 fiolek o pojemności 2 ml i 4 fiolki o pojemności 4 ml na rozpuszczalniki do płukania strzykawki.
Czytaj więcej

TOC-1000e Najnowszy analizator zawartości węgla organicznego

24.03.2021
Analizatory węgla w czystej wodzie działające w trybie ciągłym „online” znajdują zastosowania w instalacjach uzdatniania wody, farmacji czy przemyśle półprzewodników Najnowszy analizator zawartości węgla organicznego (TOC) SHIMADZU eTOC „online”, opiera się na pomiarze przewodności, oporności i temperatury.
Czytaj więcej

Świętuj z nami 35-lecie!

21.02.2021
Z okazji 35-lecia działalności firmy Shim-Pol przygotowaliśmy dla miłośników roślin specjalny mini-konkurs.
Czytaj więcej

Program "Save the Energy"

18.02.2021
Unikalna strategia firmy Shimadzu, której celem jest promowanie projektów przyjaznych dla środowiska już podczas opracowywania nowych produktów.
Czytaj więcej

Cykl szkoleń Biotage

28.01.2021
Regularne opracowywanie metod przygotowania próbek dla oznaczeń technikami LC-MS/MS. Cykl szkoleń on-line: „Biotage's Systematic Method Development” koncentruje się na konfigurowaniu badań przesiewowych próbek wymagających specjalne uwagi takich jak: krew, mocz, krew pełna, tkanki itp. Pierwsze zajęcia rozpoczynają się 10 lutego.
Czytaj więcej

„Smart Flow Control”, czyli jak w prosty sposób ochronić kolumnę UHPLC…

25.01.2021
Inteligentny tryb rozruchu chromatografu  zapewnia ochronę drogich kolumn analitycznych i gwarantuje uzyskanie dokładnych, wiarygodnych wyników. Ta funkcja ma kluczowe ...
Czytaj więcej

Najnowszy przewodnik po technikach analitycznych w badaniu żywności

15.01.2021
Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym przewodnikiem po technikach analitycznych w badaniu żywności.
Czytaj więcej

Sekwencjonowanie białek możliwe nawet bez baz danych

07.01.2021
Sekwencjonowanie białek i peptydów z użyciem techniki MS/MS jest dla Ciebie trudne? Roczna kwalifikacja IQ/OQ systemu HRMS jest zbyt droga? Twoje aktualne oprogramowanie nie spełnia wytycznych FDA 21 CFR cz.11 ? Jeśli choć na jedno z powyższych pytań odpowiadasz twierdząco, to PPSQ Shimadzu jest rozwiązaniem dla Ciebie.
Czytaj więcej

Nowa metoda kontroli jakości bibliotek NGS i analizy DNA/RNA

04.01.2021
W ostatnich latach stale rośnie liczba nowych bibliotek NGS. W tej sytuacji pojawia się konieczność kontroli jakości (QC) tych bibliotek. Szczególnie dobrą alternatywą dla konwencjonalnych metod z zastosowaniem qPCR, czy Bioanalyzera firmy Agilent jest w pełni automatyczny aparat do elektroforezy czipowej MCE-202 MultiNA firmy Shimadzu.
Czytaj więcej

Nagrody za innowacje 2020 roku.

11.12.2020
Mikroskop iMScope QT Shimadzu wyróżniony w kategorii najbardziej imponujących technologii analitycznych ostatnich 12 miesięcy.
Czytaj więcej