Fundusze Europejskie
Rzeczpospolita Polska
PARP
Unia Europejska

Aktualności

Sekwencjonowanie białek możliwe nawet bez baz danych

07.01.2021
Sekwencjonowanie białek i peptydów z użyciem techniki MS/MS jest dla Ciebie trudne? Roczna kwalifikacja IQ/OQ systemu HRMS jest zbyt droga? Twoje aktualne oprogramowanie nie spełnia wytycznych FDA 21 CFR cz.11 ? Jeśli choć na jedno z powyższych pytań odpowiadasz twierdząco, to PPSQ Shimadzu jest rozwiązaniem dla Ciebie.
Czytaj więcej

Nowa metoda kontroli jakości bibliotek NGS i analizy DNA/RNA

04.01.2021
W ostatnich latach stale rośnie liczba nowych bibliotek NGS. W tej sytuacji pojawia się konieczność kontroli jakości (QC) tych bibliotek. Szczególnie dobrą alternatywą dla konwencjonalnych metod z zastosowaniem qPCR, czy Bioanalyzera firmy Agilent jest w pełni automatyczny aparat do elektroforezy czipowej MCE-202 MultiNA firmy Shimadzu.
Czytaj więcej

Nowy MPM-40 Shimadzu – monitor zawartości faz ruchomych UHPLC w butlach o różnej objętości

24.08.2020
Współcześnie systemy UHPLC znajdują powszechne zastosowanie, zwykle w środowisku w którym Użytkownik wykazuje się dużą zajętością. Shimadzu proponuje w tej sytuacji automatyczny monitor zawartości faz ruchomych w butlach o różnej objętości. System składa się z kontrolera, który może zintegrować dwie tace na eluenty – każda nawet po 8 butli, oraz dedykowanych uchwytów i nowoczesnej aplikacji na smartfon.
Czytaj więcej

ROXY Exceed nowa generacja potencjostatu

14.08.2020
ROXY Exceed jest alternatywą i znaczącym uzupełnieniem konwencjonalnych technik, które przyspiesza uzyskanie wysokiej jakości wyników w znacząco krótszym czasie.
Czytaj więcej

Strategia badań biomarkerów

03.08.2020
Od ponad 140 lat japońska firma Shimadzu Corporation z Kioto, podtrzymuje pionierskiego ducha naszych założycieli. Shimadzu ma ponad 100 letnie doświadczenie w branży medycznej, ...
Czytaj więcej

LCMS-8060NX

03.06.2020
Nowo opracowane źródło ESI z elektrodami ogniskującymi efektywniej wprowadza jony do spektrometru mas, jednocześnie usuwając zanieczyszczenia i jony obojętne w celu zmniejszenia szumu i zapewnienia stabilniejszych pomiarów. Ponadto, ulepszona konstrukcja ogrzewania źródła sprzyja optymalnej jonizacji szerokiej gamy związków przy domyślnych ustawieniach (opatentowana technologia).
Czytaj więcej

Jak bezpieczna jest Twoja maseczka? Chcesz się dowiedzieć? Użyj HS-GC Shimadzu

19.05.2020
Obecnie obowiązkowym stało się w Polsce noszenie maseczek ochronnych jako zabezpieczenie przez zarażeniem koronawirusem. Maseczki najczęściej są sterylizowane tlenkiem etylenu ...
Czytaj więcej

Oznaczanie nitrozoamin w API i produktach farmaceutycznych

15.04.2020
Firma „Shim-Pol A.M. Borzymowski” zapewnia pełne portfolio aparaturowe, pakiety gotowych metod oraz wsparcie aplikacyjne w zakresie oznaczania nitrozoamin w API oraz produktach farmaceutycznych.
Czytaj więcej

Nowa seria maszyn wytrzymałościowych Shimadzu AGX-V - NOWOŚĆ

20.11.2019
Inteligentna maszyna wytrzymałościowa AGX-V jest następcą serii AG-X plus, która odniosła sukces na całym świecie. ...
Czytaj więcej

LCMS-9030 wysokorozdzielczy spektrometr mas QqTOF

LCMS-9030 (Q-TOF) Spektrometr mas kwadrupolowego czasu lotu integrujący najszybszą i najbardziej czułą technologię kwadrupoli na świecie z architekturą TOF. ...
Czytaj więcej